twitter 2015 işlem limitleri nelerdir ?

Instagram Satış Destek Hattı


Herşey de bir limit olduğu gibi twitter ‘dada belli işlem limitleri vardır kimi zaman bunlara hiç yakalanmayız kimi zamanda bunlara yakalanmadan duramayız.
Bu limitleri polis olarak düşünün ve aşırı taşkınlık yaptığında sizi geçici süre engellemelerine sebep olacaklarını unutmayın.

 

Şimdi size limitlerin neler olduğunu paylaşalım.

Twitter hesapları için geçerli teknik limitler şunlardır:

  • Direkt mesajlar (günlük): Günlük 1000 mesaj gönderme limiti vardır.
  • Tweetler: Günlük 2,400 adet. Günlük güncelleme limiti yarım saatlik daha düşük limitlere bölünmüştür. Retweetler de Tweet olarak sayılır.origamibird
  • Hesap e-postasındaki değişiklikler: Saatte dört kez.
  • Takip etme (günlük): Teknik olarak günlük takip limiti 1000 adet olarak belirlenmiştir ancak agresif takip davranışlarını önlemeyi amaçlayan başka düzenlemeler de vardır.
  • Takip etme limiti (hesap temelli): Bir hesap 2000 kullanıcıyı takip ettiğinde, yeni takip etme işlemleri hesaba özel oranlara göre sınırlanır.

Limite ulaştığımda ne olur?

Limitlerden birine ulaştığınızda, hangi limite ulaştığınızı belirten bir hata mesajı alırsınız. Direkt mesaj, Tweet, hesap e-posta değişikliği ve API isteği limitleri gibi zamana dayalı limitler söz konusu olduğunda, zaman kısıtlaması ortadan kalktıktan sonra işlemi tekrar deneyebilirsiniz.

2,400 Tweetlik günlük güncelleme limiti yarım saatlik daha düşük limitlere bölünmüştür. Hesap güncelleme/Tweet limitinize ulaştığınızda, zaman kısıtlaması ortadan kalktıktan sonra işlemi tekrar deneyebilirsiniz.Instagram Satış Destek Hattı

1 comment

3 Ocak 2015 at 14:10

Süper bu limitleri öğrenmemiz faydalı olucaktır.

Write a Comment

Fields with * are required